Wybieramy doradcę ds. kredytów hipotecznych

Kwiecień 25th, 2014 by | Print

Wybieramy-doradcę-ds.-kredytów-hipotecznych

Czy doradcy kredytowi są potrzebni podczas ubiegania się o kredyty hipoteczne? Jeżeli już, to raczej doradcy finansowi z uznanych na rynku firm doradztwa finansowego.

Kredyty hipoteczne, jak sama nazwa wskazuje, są kredytami zabezpieczonymi hipoteką zastawianych nieruchomości i można je wykorzystać tylko w określonych celach, czyli na przykład na zakup mieszkań lub domów oraz na budowę domów. Można z nich skorzystać również w celach remontowych domów oraz do konsolidacji kredytów. Kredyty hipoteczne są specyficzną grupą kredytów, ponieważ aby je uzyskać, trzeba spełnić wiele warunków. Najważniejszym jest posiadanie nieruchomości, którą bank zaakceptuje i wyceni.

Oferta kredytów hipotecznych nadal jest bogata, ale na rynku nie ma obecnie tak korzystnych jak dawniej kredytów walutowych. Jak twierdzą analitycy finansowi, kredyty należy brać w walucie, w jakiej zarabiają klienci. Od pewnego czasu kredyty hipoteczne w polskich złotówkach są tańsze od kredytów walutowych, więc nie było już tylu chętnych do sięgania po nie.

Jak dobrze wybrać doradcę finansowego?

Najważniejszy jest odpowiedni dobór kredytu hipotecznego, ponieważ jest to kredyt długoterminowy, spłacany nawet przez kilkadziesiąt lat, więc pomyłki w doborze właściwego kredytu nie są wskazane. Owszem, w sprzyjających warunkach można starać się o kredyt refinansowy, ale nie warto narażać się na dodatkowe koszty. Wybór najkorzystniejszej oferty jest bardzo trudny, ponieważ banki biorą pod uwagę wiele elementów i konsumenci również powinni je dokładnie analizować, ale najlepiej posłuchać głosu doradców finansowych. Ci ostatni znają wiele ofert i potrafią przedstawić klientom co najmniej kilka wariantów najodpowiedniejszych dla nich propozycji kredytowych. Pomoc doradców finansowych przy doborze kredytów hipotecznych jest wprost nie do przecenienia, problem w tym, jak wybrać profesjonalnego doradcę.

Comperia.pl doradzi każdemu

Do uprawiania tego zawodu nie są potrzebne żadne uprawnienia, doradcą finansowym może więc zostać każdy, ale nie każdy jest znawcą tematu. Najlepiej szukać takiej pomocy w renomowanej firmie doradztwa finansowego, która nie może sobie pozwolić na zatrudnianie ludzi z przypadku. Z pewnością taką firmą jest Comperia.pl, od dawna uznana na rynku porównywarka finansowa, z usług której może skorzystać każdy zainteresowany.